Održan Dan Obiteljskog centra FFRZ-a i otvoreno Savjetovalište

Naslovnica > Novosti i obavijesti > Održan Dan Obiteljskog centra FFRZ-a i otvoreno Savjetovalište

Dana 20.04. 2023. održan je Dan Obiteljskog centra Fakulteta filozofije i religijskih znanosti u sklopu kojega je upriličeno i otvaranje Savjetovališta. Time je tradicija ovog Centra koja seže u doba organiziranja prvih Obiteljskih ljetnih škola prije više od šezdeset godina zadobila svoj suvremeni nastavak i zamah. U povijesne činjenice okupljene su uputili dekan Fakulteta prof. dr. sc. Ivan Šestak i pročelnik Obiteljskog centra doc. dr. sc. Antun Volenik.

Nakon njihovih uvodnih govora okupljeni su imali prilike poslušati dva izvrsna predavanja. Prvo je predavanje održala doc. dr. sc. Iva Žurić Jakovina sa Sveučilišta u Rijeci na temu “Transformacijsko-terapijski učinci čitanja”, a drugo dr. sc. Anita Dučkić Sertić s Hrvatskog katoličkog sveučilišta pod naslovom “Edukacijski i praktični aspekti rada s ranjivim osobama”. U raspravi koja je uslijedila inicirani su koraci za uključivanje rada Obiteljskog centra u široki društveni djelokrug, čime je naznačena uspješna budućnost ove ustrojbene jedinice Fakulteta. Svečanost je zaključena druženjem u fakultetskoj kantini.