Utjecaj duhovnosti na emocije i motivaciju u psihoterapijskom procesu

Naslovnica > Novosti i obavijesti > Utjecaj duhovnosti na emocije i motivaciju u psihoterapijskom procesu

Treća u nizu radionica Škola emocija i motivacije održana je 20. veljače 2024. Mjesto održavanja radionice je Fakultet filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Radionice na kojima se iz četiri različite psihoterapijske perspektive govori o emocijama i motivaciji, jedna su od tri aktivnosti kompetitivnog projekta Sveučilišta u Zagrebu Što pokreće čovjekovo ponašanje? kojem je nositelj Fakultet filozofije i religijskih znanosti.

Tema treće radionice bila je Utjecaj duhovnosti na emocije i motivaciju u psihoterapijskom procesu. Voditeljica radionice bila je doc. dr. sc. Sanda Smoljo-Dobrovoljski, teolog, psiholog, psihodinamski psihoterapeut i grupni analitičar s Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Radionica je bila podijeljena na teorijski i praktični dio, a polaznici su imali prigodu čuti koja je uloga čovjekove duhovne dimenzije iz psihodinamske perspektive u psihoterapijskom kontekstu. Istaknuto je na koji način duhovna dimenzija može imati pozitivnu ili negativnu ulogu u procesu izlječenja i ozdravljenja, ali i da psihoterapijski proces može imati pozitivan utjecaj na autentično življenje duhovnosti. Kroz primjere iz psihoterapijske prakse i nekoliko aktivnosti polaznici su mogli uočiti uzajamni utjecaji psihološkog na duhovno, i duhovnog na psihološko, te naučiti kako u psihoterapijskom procesu doći do integracije i autentičnosti na oba područja.

Opis radionice