Potrebe, motivacija i ponašanja u psihoterapijskom procesu prema teoriji izbora

Naslovnica > Novosti i obavijesti > Potrebe, motivacija i ponašanja u psihoterapijskom procesu prema teoriji izbora

Na Fakultetu filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, 06. veljače 2024., održana je prva u nizu radionica Škole emocija i motivacije. Radionice na kojima se iz četiri različite psihoterapijske perspektive govori o emocijama i motivaciji, jeda su od tri aktivnosti kompetitivnog projekta Sveučilišta u Zagrebu Što pokreće čovjekovo ponašanje? kojem je nositelj Fakultet filozofije i religijskih znanosti.

Tema prve radionice bila je Potrebe, motivacija i ponašanja u psihoterapijskom procesu prema teoriji izbora. Radionicu je vodila red. prof. dr. sc. Rea Fulgosi-Masnjak, u t. z., psiholog i završeni terapeut realitetne terapije s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Polaznici ove bogate radionice upoznati su prvo s psihologijskim pitanjima i pristupima emocijama i motivaciji, a zatim i s načinom na koji teorija izbora, koja je temelj realitetne terapije, razumije potrebe i motivaciju. Osim upoznavanja s teorijskom osnovom realitetne terapije polaznici su imali prigodu sudjelovati u više aktivnosti koje su osnova za razumijevanje emocija i motivacije u psihoterapijskim procesima u relaitetnoj terapiji.

Opis radionice