Održana Noć knjige: Knjige pod reflektorima FFRZ-a

Naslovnica > Novosti i obavijesti > Održana Noć knjige: Knjige pod reflektorima FFRZ-a

Noć knjige na Fakultetu filozofije i religijskih znanosti obilježena je 23. travnja 2024. uz veliku posjećenost. Prigodni program je započeo predstavljanjem šest novih izdanja Fakulteta, a asistenti i studenti završnih godina podijelili su svoje zanimljive uvide o odabranim knjigama.

Andrija Piskać – “Antropologija – filozofija o čovjeku” Josip Weisgerber

Zvonimir Kvesić – “Bioetička motrišta o mentalnom zdravlju” urednici: Luka Janeš i Štefanija Kožić

Tilija Simon – “Ekoetika Alda Leopolda u perspektivi integrativne bioetike” Luka Janeš

Lorena Mihaela Ladan – “Kako me je Bog vodio” Anton Puntigam

Tomislav Šerić – “Tko su te filozofkinje 2. svezak” uredila Barbara Ćuk

Dan Đaković – “Znakovi vremena – odjeci filozofije personalizma u hrvatskoj kršćanskoj misli” urednici: Ivan Šestak i Ivan Čulo

Studenti su također predstaviti svoj lektirni podcast u kojem će se kroz seriju razgovora posvetiti filozofskoj analizi različitih tema iz lektira pružajući slušateljima nove perspektive i potičući na kritičko razmišljanje. Predstavljene knjige, ali i mnogi drugi naslovi mogli su se kupiti po simboličnoj cijeni. Također, posjetiteljima je na raspolaganju bio niz besplatnih knjiga.

Zahvaljujemo svima koji su ovu Noć knjige obogatili svojim sudjelovanjem.