Akademska mobilnost doc. dr. sc. Marine Novina u Istanbul

Naslovnica > Novosti i obavijesti > Akademska mobilnost doc. dr. sc. Marine Novina u Istanbul

Od 28. svibnja 2023. do 03. lipnja 2023. doc. dr. sc. Marina Novina s Fakulteta filozofije i religijskih znanosti u sklopu akademske mobilnosti nastavnika Sveučilišta u Zagrebu boravila je u Istanbulu. Tom prigodom doc. dr. sc. Novina je (a) posjetila fakultet domaćina Faculty of Theology of Marmara University u Istanbulu (İlahiyat Fakültesi – Marmara Üniversitesi); (b) sudjelovala na godišnjem susretu Aquinas and ‘the Arabs’ International Working Group (AAIWG) gdje je predložila Zagreb za jednu od lokacija godišnjih susreta i simpozija, (c) sudjelovala izlaganjem na International Conference Philosophy and Religion in the Abrahamic Tradition s temom Avicenna on Health as a Balance Between Soul and Body (detaljnije o konferenciji vidi: 2023 AAIWG International Conference, Istanbul 29 May – 1 June – Prof. Richard C. Taylor (richardctaylor.info)), (d) te je posljednjeg dana boravka u Istanbulu održala pozvano izlaganje u centru Dominikanskog studijskog instituta na temu: Philosophy, Science & Religion: Dialogue of the deaf or fruitful dialectic? (Novina – Sen Piyer).