Naslovnica > Novosti i obavijesti > Prva tribina ciklusa Bioetički horizonti – “Zajednica i različitost” (5.4.2023.)

Centar za bioetiku

Fakulteta filozofije i religijskih znanosti

Sveučilišta u Zagrebu

u suradnji s

Centrom za rehabilitaciju Zagreb

organizira prvu tribinu ciklusa

BIOETIČKI HORIZONTI

na temu:

»ZAJEDNICA I RAZLIČITOST«

Događaj će se održati u srijedu, 05. travnja 2023.,s početkom u 18.00 sati, u dvorani Peter-Hans Kolvenbach Fakulteta filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu (Jordanovac 110).

Gostuju:

Zvjezdana Bogdanović, prof. def.

(savjetnica ministra, Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike)

prof. dr. sc. Daniela Bratković

(Edukacijsko rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu)

Prof. dr. sc. Marko Buljevac

(Studijski centar socijalnog rada Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)

Katica Kos

(majka mladića s Down sindromom, Udruga za sindrom Down – Zagreb)

mr.sc. Teodora Not

(ravnateljica Centra za rehabilitaciju Zagreb)

Martina Zelić, prof. reh.

(Centar za rehabilitaciju Zagreb)

O temi:

Kroz mnogobrojne medije i platforme često je moguće naići na sintagme i parole vezane uz poštivanje i uvažavanje različitosti unutar zajednice. Među dotičnima svoje mjesto rijetko nalaze bioetičke teme vezane uz prava i društvenu inkluziju osoba s invaliditetom i djecu s teškoćama u razvoju, te njihove roditelje, skrbnike i bližnje. Tome ćemo nastojati doskočiti prvom tribinom ciklusa Bioetički horizonti, okupljanjem stručnjaka i osoba s osobnim iskustvom, koje će nas uvodnim izlaganjima upoznati sa svakodnevnim poteškoćama na koje nailaze, ali i s blistavim primjerima dobre prakse. A kako bismo kroz formu javne tribine posjetitelje upoznali s ovom bitnom društvenom temom, a pojedince i pojedinke potaknuli na aktivno uključivanje u raspravu te konkretnu projektnu i volontersku pomoć na općoj društvenoj razini. S naglaskom na tezi da se snaga društvene zajednice očituje pri pomaganju onim najkrhkijima.

Dobrodošli!