Profesor Paul Clemens Cavallin gostovao na FFRZ-u

Naslovnica > Novosti i obavijesti > Profesor Paul Clemens Cavallin gostovao na FFRZ-u

Povodom Dana međureligijskog i međukulturalnog učenja, 20. listopada 2021., na Fakultetu filozofije i religijskih znanosti predavanje Reflections on Sacrifice and the Mission of Comparative Religion održao je prof. dr. sc. Paul Clemens Cavallin s Nord University iz Norveške. Profesor Cavallin, stručnjak za pitanja religija i odnos s teologijom, gostovao je na našem fakultetu zahvaljujući dobrim odnosim FFRZ-a i Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, na kojem profesor Cavalin trenutno boravi u sklopu Erasmus nastavne mobilnosti. U ime dekana Fakulteta, goste, izv. prof. dr. sc. Tomislava Krznara i prof. dr. sc. Paula Clemensa Cavallina pozdravili su prodekan za nastavu prof. dr. sc. Ivan Šestak i prodekan za znanost i međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Anto Gavrić, te predsjednica Povjerenstva za međunarodnu suradnju doc. dr. sc. Marina Novina. Predavanje je započelo u 12 sati u velikoj dvorani Antun Bauer, a pratilo ga je tridesetak studenata i više nastavnika Fakulteta. Zanimljivo izlaganje zaokruženo raspravom i nizom pitanja.