Naslovnica > Novosti i obavijesti > Ples na granicama transcendencije: O onome što se može i što se ne može spoznati

Filozofe je oduvijek zanimalo pitanje što leži onkraj granica spoznatljivoga. Postoje li granice spoznaje? I kako znamo da one postoje? Kant svoju Kritiku čistoga uma započinje riječima: Ljudski um ima osobitu sudbinu: uznemiruju ga pitanja koja on ne može odbiti, jer su mu zadana samom prirodom uma, no on ipak ne može na njih odgovoriti, jer nadilaze svaku njegovu moć. Koja su to područja koja nadilaze granice uma? I može li onda postojati znanost o onome što nadilazi granice uma?

Gost – Prof. dr. sc. Darko Polšek (Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet)
Voditelj – Doc. dr. sc. Petar Tomev Mitrikeski (Sveučilište u Zagrebu, Fakultet filozofije i religijskih znanosti)

Akademski razgovori će se voditi na Fakultetu filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu (Jordanovac 110) u dvorani P. H. Kolvenbach u utorak, 31. siječnja 2023. s početkom u 18:00 h
Veselimo se Vašem dolasku