info@ffrz.unizg.hr +385 1 2094 440

Održana znanstveno-popularna tribina “Pandemija – post festum”

Naslovnica > Novosti i obavijesti > Održana znanstveno-popularna tribina “Pandemija – post festum”

Znanstveno-popularna tribina „Pandemija – post festum“ održana je u sklopu Duhovske devetnice “Duhovi” u Varaždinu 2. lipnja 2022. u dvorani Pastoralnog centra Varaždinske biskupije. Organizatori iste bili su Centar za proučavanje odnosa znanosti i religije i Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije.

Goste tribine bili su:
• doc. dr sc. Gordan Akrap (Centar za istraživanje hibridnih sukoba, docent na doktorskom studiju Sveučilišta Sjever);
• dr. sc. Beata Halassy (znanstvena savjetnica u trajnom zvanju u Centru za istraživanje i prijenos znanja u biotehnologiji Sveučilišta u Zagrebu);
• dr. sc. don Damir Šehić (svećenik Zadarske Nadbiskupije, poslijedoktorand Teološko-katehetskog odjela Sveučilišta u Zadru)
• dr. sc. Bruno Petrušić (poslijedoktorand Papinskog sveučilišta sv. Tome Akvinskog Angelicum u Rimu)
• prof. dr. sc. Robert Podolnjak (Pravni Fakultet Sveučilišta u Zagrebu)

Uvodnu riječ održao je doc. Petar Tomev Mitrikeski s Fakulteta filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu; pročelnik Centra za proučavanje odnosa znanosti i religije, dok je moderator bila Marta Kranjčec, dipl. ing. biol., tajnica Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije i članica Stručnog kolegija Centra za proučavanje odnosa znanosti i religije.

SNIMAK TRIBINE

POVEZNICA NA REPORTAŽU (prilog od 11:58-24:07 min)

Ostale novosti i obavijesti