ODRŽAN KONCERT “GLAZBOM I STIHOM ZA UKRAJINU”

Naslovnica > Novosti i obavijesti > ODRŽAN KONCERT “GLAZBOM I STIHOM ZA UKRAJINU”

U utorak, 12. travnja studenti našega fakulteta zajedno sa studentima Instituta za crkvenu glazbu Katoličkoga bogoslovnog fakulteta odražali su dobrotvorni koncert pod naslovom „Stihom i glazbom za Ukrajinu“.

Na početku molitveno-glazbenog susreta riječi dobrodošlice i zahvale uputili su dekan FFRZ-a prof. dr. Ivan Koprek i dekan KBF-a prof. dr. Josip Šimunović. Stihove ukrajinskog pjesnika i humanista Tarasa Ševčenka krasnoslovili su studenti: M. Vrdoljak; T. Simon i I. Brkić. Svoje vapaje za mir uputili su i studenti Instituta za crkvenu glazbu komornim djelom J. Haydna „Sedam posljednjih Kristovih riječi na križu“ za klavir četveroručno. Program je vodila: L. M. Ladan. Studente su pripremile profesorice glasovira: mr. art. Vesna Šepat Kutnar, te Konstilija Nikolić Markota, prof., zajedno s pročelnicom Instituta za crkvenu glazbu prof. dr. sc. Katarinom Koprek koja je istaknula da humanitarni aspekt koncerta samo oživotvoruje molitvenu i kršćansku blizinu koju su studenti zajedno s profesorima željeli uputiti onima koji su trenutno u najvećoj potrebi.