Novi srednjoškolski udžbenik iz filozofije autorica s našeg fakulteta

Naslovnica > Novosti i obavijesti > Novi srednjoškolski udžbenik iz filozofije autorica s našeg fakulteta

Ministarstvo znanosti i obrazovanja odobrilo je srednjoškolski udžbenik iz filozofije u čijem su pisanju sudjelovale i profesorice s našeg fakulteta doc. dr. sc. Marina Novina i doc. dr. sc. Ines Skelac. Udžbenik je usklađen s novim kurikulumom za nastavni predmet Filozofija, a koristit će se od školske godine 2021./2022. Sadrži cjeline Postojanje i svijet, Spoznaja i znanje, Djelovanje i orijentacija, Društvo i politika, Stvaralaštvo i umjetnost, Znanost i objašnjenje, Um i tijelo te Jezik i značenje. U pisanju udžbenika sudjelovali su još doc. dr. sc. Sandro Skansi i doc. dr. sc. Marko Kardum s Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu, doc. dr. sc. Bruno Ćurko s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu te Julija Perhat, mag. educ. phil., iz Srednje škole dr. Antuna Barca Crikvenica.