Noć knjige: Knjige pod reflektorima FFRZ-a

MJESTO:
Fakultet filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu,
Jordanovac 110, Zagreb, 10000
Program je otvoren za javnost.

VRIJEME:
Početak programa: 23.04.2024. u 19:00
Kraj programa: 23.04.2024. u 21:30

RADNJA:
Program započinje predstavljanjem šest novih izdanja Fakulteta, tijekom kojeg će asistenti i studenti završnih godina podijeliti svoje uvide o odabranim knjigama. Bit će predstavljene sljedeće knjige: Barbara Ćuk (ur.): “Tko su te filozofkinje?” (2. svezak); Luka Janeš, Štefanija Kožić (ur.): “Bioetička motrišta o mentalnom zdravlju”; Josip Weissgerber: “Antropologija. Filozofija o čovjeku”; Antun Puntigam: “Kako me je Bog vodio”; Luka Janeš: “Ekoetika Alda Leopolda u perspektivi integrativne bioetike”; Ivan Čulo, Ivan Šestak: “Znakovi vremena. Odjeci filozofije personalizma u hrvatskoj kršćanskoj misli”. Studenti će zatim predstaviti svoj lektirni podcast u kojem će se kroz seriju razgovora posvetiti filozofskoj analizi različitih tema iz lektira, pružajući slušateljima nove perspektive i potičući na kritičko razmišljanje. Večer će također biti obogaćena dobrotvornim sajmom knjiga čiji je cilj prikupiti sredstva za odabrani dječji dom. Za dodatnu zabavu organizirana je nagradna igra s vrijednim nagradama, a svaki će posjetitelj kući ponijeti knjigu na dar kao zahvalu za sudjelovanje i potporu manifestaciji.

Noć knjige na Fakultetu filozofije i religijskih znanosti predstavlja događaj koji promovira čitanje i znanje, ali i zajedništvo, dijeljenje ideja te poticanje na razmišljanje i dobrotu. Pozivamo vas da budete dio ove večeri, gdje knjige otvaraju vrata novim svjetovima, razmišljanjima i susretima.

SUDJELUJU:
profesori i studenti Fakulteta filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.