Život je kao paleta boja: mnoštvo pomiješanih boja, malo bijelo-crnoga, svakako puno boja! FFRZ se ove godine uključuje u program FESTIVALA ZNANOSTI 2019., kojem je ovogodišnja tema „BOJE“. Riječ je o manifestaciji koja se u Hrvatskoj održava od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti kroz informiranje o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanje javne percepcije znanstvenika te motiviranje mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja. Organizatori Festivala znanosti su Sveučilišta u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Zadru i Osijeku u suradnji s Tehničkim muzejom Nikola Tesla i British Councilom, a pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Naš fakultet u srijedu, 10. travnja priprema prigodno predavanje doc. dr. sc. Petra Tomeva Mitrikeskoga pod naslovom:  „Crno-bijela priča u boji o filozofiji života“. (plakat ovdje)