8. međunarodni transdisciplinarni simpozij Bioetika i aporije psihe

9 svibnja - 10 svibnja
Loading Događaji

Poštovani suradnici, cijenjene kolegice i kolege,

s radošću javljamo vam da će se 8. međunarodni transdisciplinarni simpozij Bioetika i aporije psihe održati 9. i 10. svibnja 2024.

Skup će se i ove godine održati u kombiniranoj varijanti koja uključuje izlaganja uživo te ona u online modulu.

Ovogodišnje glavne teme skupa su:

– kultura empatije i mentalno zdravlje;

– filozofska praksa usmjerena na rad s posebnim skupinama;

– egzistencijalna psihoterapija u suvremenom kontekstu;

– unapređenje i zaštita mentalnog zdravlja u zajednici;

Također, program obogaćujemo predstavljanjem recentnih publikacija, okruglim stolom, radionicama, izvedbom filozofskog forum teatra i umjetničkim izložbama. Službeni jezici simpozija su hrvatski i engleski.

Iznosi kotizacija za izlagače su: 30 eura za istraživače, te 15 eura za studente, umirovljenike i nezaposlene osobe, a plaća se prema uputama koje će organizacijski odbor dostaviti sudionicima u slučaju prihvaćanja prijave.

Organizatori su ovogodišnjeg skupa Centar za bioetiku Fakulteta filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatsko bioetičko društvo, Znanstveni centar izvrsnosti za integrativnu bioetiku, Hrvatski savez udruga za mentalno zdravlje, Hrvatsko filozofsko društvo, Škola narodnog zdravlja „Andrija Štampar“ te Hrvatski institut za istraživanje i evaluaciju mentalnog zdravlja (HIIEMZ).

Mjesto održavanja skupa je Fakultet filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Jordanovac 110.

Molimo Vas da prijave za izlaganja šaljete na psiha@bioetika.hr zaključno do 01. travnja 2024.

Doc. dr. sc. Luka Janeš

Predsjednik organizacijskog odbora