Naslovnica > Novosti i obavijesti > 8. Međunarodni transdisciplinarni simpozij Bioetika i aporije psihe (09. i 10. svibanj 2024.)

Teme ovogodišnjeg skupa su:

– kultura empatije i mentalno zdravlje;
– filozofska praksa usmjerena na rad s posebnim skupinama;
– egzistencijalna psihoterapija u suvremenom kontekstu;
– unapređenje i zaštita mentalnog zdravlja u zajednici.

Izlagački program obogaćujemo interaktivnim radionicama i predstavljanjem zbornika radova Bioetička motrišta o mentalnom zdravlju. Službeni jezici simpozija su hrvatski i engleski.

Skup će se održati u hibridnoj varijanti koja uključuje izlaganja uživo, te u online modulu. Zainteresirani za sudjelovanje online mogu se predbilježiti na adresu psiha@bioetika.hr, te će im veze za spajanje na ZOOM sobe biti poslane nekoliko dana prije početka skupa. Sudjelovanje u svim sesijama i radionicama je besplatno.

S ponosom najavljujemo sljedeće plenarne izlagače:

Dan Zahavi (Danska)

Miro Jakovljević (Hrvatska)

José Barrientos-Rastrojo (Španjolska)

Danijela Tiosavljević (Srbija)

Mijo Nikić (Hrvatska)

Organizatori su ovogodišnjeg skupa Centar za bioetiku Fakulteta filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatsko bioetičko društvo, Hrvatski institut za istraživanje i evaluaciju mentalnog zdravlja (HIIEMZ), Znanstveni centar izvrsnosti za integrativnu bioetiku, Znanstveno nastavni zavod za javno zdravstvo „dr. Andrija Štampar, Hrvatsko filozofsko društvo, Hrvatski savez udruga za mentalno zdravlje (SUMEZ), Amigdala centar, Internacionalna akademija nauka i umjetnosti u BiH.

doc. dr. sc. Luka Janeš
Predsjednik organizacijskog odbora