Naslovnica > Novosti i obavijesti > 7. međunarodni transdiciplinarni simpozij Bioetika i aporije psihe – 4. & 5. svibanj 2023. – poziv za slanje sažetaka

POZIV ZA SLANJE SAŽETAKA

7. međunarodni transdisciplinarni simpozij Bioetika i aporije psihe

4.–5. svibnja 2023.

Poštovani suradnici, cijenjene kolegice i kolege,

s radošću javljamo vam da će se 7. međunarodni transdisciplinarni simpozij Bioetika i aporije psihe održati 4. i 5. svibnja 2023.

Skup će se i ove godine održati u kombiniranoj varijanti koja uključuje izlaganja uživo te ona u online modulu.

Ovogodišnje glavne teme skupa su:

– fenomenologija, neuroznanost i psihijatrija;

– logoterapija i ostali psihoterapijski pravci u suvremenom kontekstu;

– unapređenje i zaštita mentalnog zdravlja u zajednici;

– psihologija religije.

Također, program obogaćujemo predstavljanjem recentnih publikacija, okruglim stolom, radionicama, izvedbom forum teatra i umjetničkim izložbama. Službeni jezici simpozija su hrvatski i engleski.

Organizatori su ovogodišnjeg skupa Centar za bioetiku Fakulteta filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatsko bioetičko društvo, Znanstveni centar izvrsnosti za integrativnu bioetiku, Hrvatski savez udruga za mentalno zdravlje, Škola narodnog zdravlja „Andrija Štampar“, Hrvatsko filozofsko društvo, Nacionalno udruženje za istraživanje i poslijediplomske studije psihologije (ANPEPP, Brazil).

Mjesto održavanja skupa je Fakultet filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Jordanovac 110.

Molimo Vas da prijave za izlaganja šaljete na psiha@bioetika.hr zaključno do 4. travnja 2023.

Doc. dr. sc. Luka Janeš

Predsjednik organizacijskog odbora