POZIV STUDENTIMA FFRZ

PRAKSA MEĐURELIGIJSKOGA DIJALOGA

Udruga PRIZMA poziva studente našega fakulteta, koji žele vidjeti što se događa kada istaknuti pripadnik radikalno desne političke stranke i uvjereni antisemit spozna istinu o svom židovskom porijeklu, da se pridruže virtualnom filmskom druženju koje će se održati 22. prosinca 2020. godine u 18:00 sati putem platforme Microsoft Teams. Prikazat će se, dokumentarni film „KEEP QUIET“ u čijem je središtu Csanád Szegedi, bivši dopredsjednik mađarske stranke Jobbik i bivši zastupnik u Europskom parlamentu. Zahvaljujući populističkom pristupu, Szegedi se brzo uspinjao u političkoj hijerarhiji te bio omiljen među mladima. Zastupao je ultranacionalističke, antiromske i antisemitske stavove. Međutim, do obrata u Szegedijevoj političkoj karijeri, ali i privatnom životu, dolazi nakon suočavanja s obiteljskom poviješću – njegova je baka Židovka koja je preživjela Auschwitz, dakle i on je time Židov. Ovo nije samo priča o radikalnoj desnici i odbacivanju ideologije, nego i prikaz osobnog iskustva unutarnje promjene, potrage za novim identitetom, iskupljenjem i oprostom. Da biste se pridružili ovoj filmskoj projekciji  treba ispuniti prijavnicu do 20.12.2020., a poveznicu za uključivanje bit će vam poslana dan prije samog događaja. “Filmsko druženje” provodi se u okviru projekta CommUnity: Build Communities – Create Peace. Cilj projekta je prevencija radikalizacije mladih poticanjem društvene uključenosti, međukulturnog i međureligijskog dijaloga, izgradnje povjerenja te kulturno-umjetničkog stvaralaštva. Tijekom provedbe projekta održat će se niz od ukupno osam filmskih druženja. Više informacija na ovim poveznicama:

info@udrugaprizma.hr
www.udrugaprizma.hr